Blindead 23 prezentuje nowy singiel „You Are The Universe"

Blindead 23 prezentuje nowy singiel „You Are The Universe"

Blindead 23 prezentuje singiel „You Are The Universe", który pochodzi z wydanego niedawno albumu „Deuterium". 

Zespół o nowym utworze:

„You Are the Universe" zamyka album jako potężną medytacja na temat poddania się, transformacji i wewnętrznego konfliktu. Napędzany miażdżącą dynamiką, przejmującą atmosferą i emocjami, utwór ukazuje bohatera uwięzionego w cyklach strachu, izolacji i samozniszczenia, zanim dotrze do ciężko wywalczonej akceptacji. Utwór zgłębia konfrontację z własną, rozbitą psychiką i akceptację zmiany, zamiast stawiania jej oporu. Ostatni rozdział albumu opowiada o porzuceniu kontroli i odnalezieniu jasności w chaosie. To spojrzenie w głąb siebie, które ostatecznie ujawnia głęboką prawdę: walka, wojna i sam wszechświat zawsze istniały w nas.

Blindead 23, wcześniej znany jako Blindead, to przedstawiciel avant-metalu, na którego czele stoi były gitarzysta Behemoth, Mateusz „Havoc" Smierzchalski i wokalista Patryk Zwoliński, a w jego składzie znaleźli się również Roger Öjersson (ex-Katatonia) i Paweł „Pavulon" Jaroszewicz (Vltimas, ex-Vader, ex-Decapitated). Nowe wcielenie zespołu łączy atmosferę wczesnych nagrań Blindead – sludge i post-metal, z ciężkimi riffami i hipnotyzującą elektroniką – w rozwiniętą i ulepszoną formę. Pierwszymi wydawnictwami po „odrodzeniu" Blindead 23 były EP-ka „Vanishing", a następnie 7-calowy winylowy singiel „Disposed", który był pierwszym nagraniem dla Peaceville Records.

„Deuterium" został nagrany w 2023 roku, ale przez kolejne lata był starannie kształtowany i dopracowywany. Materiał urzeka stratosferycznymi pejzażami dźwiękowymi, które trwają blisko godzinę, tworząc wielowarstwowe i inspirujące dzieło. Sam album jest opisywany jako koncepcyjna podróż, którą należy traktować jako podnoszącą na duchu, a jednocześnie często mroczną refleksją nad duszą. Kontynuując to, co zostało zapoczątkowane przez utwór „Disposed", „Deuterium" to zdecydowanie nowa jakość eksperymentalnego i progresywnego metalu. „Deuterium" został nagrany i wyprodukowany przez Davida Castillo (Opeth, Carcass, Katatonia, Leprous) w Studio Gröndahl w Sztokholmie. Za miks i mastering odpowiada wieloletni przyjaciel zespołu, Kuba Mańkowski.

Tracklista:

Immersion I [07:42]

Immersion II [10:52]

Wither [03:39]

Worst Laid Plans [10:45]

Deuterium [07:46]

Towards the Dark [06:53]

You Are the Universe [06:04]

Blindead 23:

Patryk Zwoliński - vocals

Mateusz Śmierzchalski - guitars, synths, piano & soundcapes

Roger Öjersson - guitars, keys & vocals

Paweł Jaroszewicz - drums

"Deuterium" została zarejestrowana z dodatkowym udziałem:

Maciej Janas - guitars, piano & backing vocals

Vinicius Nunes - bass

Stephane Azam – synths

Stworzony przez Ćmy i Paprocie klip do utworu można zobaczyć poniżej:

Komentarze: