Plejada gwiazd na nowej płycie Piotra Lekkiego. Singiel „Enemy of Good" już dostępny!

Plejada gwiazd na nowej płycie Piotra Lekkiego. Singiel „Enemy of Good" już dostępny!

Piotr Lekki, gitarzysta TSA MNKWL i twórca cyklu "Bochnia Rocks", zapowiada solowy album.

Drugim utworem promującym wydawnictwo jest „Enemy of Good". Teledysk do piosenki można obejrzeć na kanale YouTube Piotra.

W utworze zagrali światowej sławy muzycy: perkusista Vinny Appice (m.in. DIO, Black Sabbath) oraz gitarzysta Ron „Bumblefoot" Thal (ex Guns'n'Roses, Sons of Apollo).

Obok wymienionych wyżej legendarnych muzyków w nagraniu zaśpiewał Damian Michalski (TSA MNKWL), a na basie zagrał włoski muzyk sesyjny Francesco Caporaletti (m.in. Gus G, Vinnie Moore). W teledysku gościnnie na perkusji pojawił się Sławek Puka.

„Ta piosenka w żartobliwym tonie opowiada o tym że lepsze jest wrogiem dobrego, a podobno to moja ulubiona maksyma :)" - wyjaśnia Piotr Lekki.

Premiera albumu "Ghost Of Rock" planowana jest na jesień 2026 roku. Grają na niej gościnnie grają gwiazdy światowego rocka. W trzech utworach na bębnach zagrał Vinny Appice (DIO, Black Sabbath) w dwóch Brian Tichy (Dead Daisies, Billy Idol, Whitesnake).

Gitarowe partie gościnnie nagrali Ron "Bumblefoot" Thal (eks- Guns'n Roses), Rowan Robertson (DIO), Andre Nieri (Virgil Donati, x Grand Discovery), Andy Martongelli (Arthemis, David Dellefson) czy Emiliano Tessitore (Carl Santance, Tim "Ripper" Owens).

Za partie wokalne odpowiada w większości Damian Michalski, kolega z TSA MNKWL, ale w dwóch utworach zaśpiewał także Robert "Sierściu" Mastalerz (4Szmery), wokalista z którym Piotr koncertuje i nagrywa w projekcie akustycznym PiS (Piotrek i Sierściu).

Na płycie wsparli też Piotra także przyjaciele znani z cyklu koncertów "Bochnia Rocks", włoscy muzycy sesyjni: Francesco Caporaletti - bas, Alessio Palizzi - bębny, Tita Tani – bębny. Oraz polscy koledzy: Artur Olkowicz - bas, Robert Świątek - bas, Sławek Puka - bębny i Adam Harris - bas.

Komentarze: